YokohamaYokohama

Autopneu výrobce Yokohama

Nabídce tohoto japonského výrobce dominuje asymetrický dezén A 539 . Byl vyvinut specielně na základě studií evropských provozních a klimatických podmínek. Jeho jízdní vlastnosti jsou velmi dobré na suchém i mokrém povrchu. Revoluční koncepce dezénových drážek omezuje riziko vzniku aquaplaningu, minimalizuje hluk vznikající odvalováním pneumatiky a zlepšuje stabilitu v zatáčkách. Ve složení běhounové směsi je navíc využita Yokohamou patentovaná technologie, která zajišťuje rovnoměrné rozložení příměsi silica. Dezén A 539 je aplikován u široké škály rozměrů od 13“ do 17“ v rychlostních kategoriích T až W. Kategorii ultravýkonných pneumatik s vysokými rychlostními indexy (až 300 km/h) reprezentuje dezén V 102 . Důmyslné uspořádání dezénových drážek (i bez použití výrazných středových obvodových) zajišťuje velmi dobrou adhezi, směrovou stabilitu a ovladatelnost i na mokrém povrchu. Jeho přednosti ocení zejména milovníci sportovně laděné jízdy.

Zajímavost:

Ultravýkonné pneumatiky Yokohama V 102 zařadila automobilka Porsche pro prvovýbavu svých vozů modelové řady Boxster.

Britský výrobce Aston Martin zahájil montáž pneu Yokohama V 102 rovněž na první vybavení svých sportovních vozů. Používá rozměr 245/35 ZR 19 93Y pro přední nápravu

A 265/30 ZR 19 93Y pro zadní nápravu.

Na pneumatikách Yokohama V 102 byl vytvořen v roce 2001 rychlostní rekord na okruhu Nürburgring. S vozem Porsche Gemballa Biturbo GTR 600 bývalý jezdec Formule 3 Wolfgang Kaufmann zajel nejrychlejší kolo v čase 7,32,52 min.