PirelliPirelli

Autopneu výrobce Pirelli

Italská značka Pirelli patří k tradičním evropským výrobcům pneumatik vyšší střední třídy s odpovídající cenou. Více než stoletá zkušenost s technologií pneumatik umožnila Pirelli spojit ve svých výrobcích maximální úroveň bezpečnosti, životnosti a pohodlí. S dnešními zdokonalenými schopnostmi a nadšením pro řízení jsou konstruktéři Pirelli schopni udělat obrovský krok vpřed. Každá pneumatika Pirelli neposkytuje pouhý výkon, ale také „pocit z jízdy" a komunikaci s řidičem, což umožňuje lepší chápání výkonu vozidla. Prostě Pirelli dělá z vaší cesty příjemné a bezproblémové dobrodružství. Pokud se chcete seznámit s terminologií a záludnostmi světa pneumatik, doporučujeme vám tuto sekci.Naši pozornost soustředíme na automobilové pneumatiky, ale většina konceptů může být použita i pro jiná vozidla.

Tisková zpráva

Pirelli přichází s pobídkou pro výměnu pneumatik:

Palivový příspěvek až 60 eur pro ty, kteří vymění své staré pneumatiky za ekologické výrobky

Pirelli představuje model Cinturato P7, výkonnou ekologickou pneumatiku, která snižuje spotřebu paliva a toxické emise

 

 

Řím/Praha, 30. března 2009. Pirelli spouští samostatně financované pobídky pro výměnu pneumatik, které podobně jako pobídky pro výměnu automobilů, zahrnují příspěvek na nákup paliva pro ty, kteří se rozhodnou vyměnit své staré pneumatiky za ekologické produkty Pirelli.

Cílem tohoto, v odvětví výroby pneumatik zcela novátorského, opatření je udržet poptávku v těžkých hospodářských časech a povzbudit v jednotlivých segmentech automobilového trhu užití produktů s nízkým vlivem na životní prostředí podporou výměny pneumatik, které jsou opotřebené za normu stanovenou právním předpisem (1,6 mm zbývajícího běhounu) ve prospěch bezpečnosti silničního provozu.

Pobídka pro výměnu opotřebených pneumatik je součástí programu společnosti Pirelli vyvíjet řešení a produkty, které jsou více inovativní a ekologické tak, jak to bylo oznámeno v průmyslovém plánu pro období 2009-2011 představeném skupinou vloni v únoru.

Tato iniciativa byla dnes představena v Římě předsedou představenstva společnosti Pirelli, Marcem Tronchettim Proverou a generálním ředitelem společnosti Pirelli Tyre Francescem Gorim na akci které se účastnil ministr pro infrastrukturu a dopravu Altero Mondelllo, podtajemník pro hospodářský rozvoj a mezinárodní obchod Aldorfo Urso, předseda parlamentní komise pro dopravu, pošty a telekomunikace Mario Valducci a předseda obchodní komory Unioncamere Andrea Mondello.

Na této akci pořádané v Hadriánově chrámu byly představeny vlastnosti modelu Cinturato P7, první vysoce výkonné ekologické pneumatiky pro nejnáročnější segment trhu. Model P7, který byl vloni uveden na trh společně s modely P4 a  P6 po automobily střední třídy, je završením ekologické řady produktů Cinturato.

Součástí programu pobídek pro výměnu pneumatik podporovaného společností Pirelli (bližší informace naleznete na webu společnosti) realizovaného ve spolupráci s ENI a členy programu You&Agip je příspěvek na nákup paliva až do výše 60 eur v závislosti na typu pneumatiky Cinturato zakoupené v období od konce května do konce července.

Model Cinturato P7, který bude dostupný počátkem května a který byl již přijat většinou velkých automobilových výrobců, je nejnovějším výrobkem vyvinutým oddělením výzkumu a vývoje společnosti Pirelli v souladu s novými evropskými normami, které vstoupí v platnost v roce 2012.

Z ekologického hlediska dokáže model Cinturato P7, kromě snížení emisí CO2 do čtyř gramů na ujetý kilometr a následné nižší spotřeby paliva, snížit hlukové emise o 30 %. Z bezpečnostního hlediska zajišťuje mimořádný výkon na suchých i mokrých silnicích.

Pneumatiky se v průměru na celkové spotřebě a CO2 emisích automobilu podílejí až 20 %. Laboratoře Pirelli jsou, počínaje směsí až po strukturu pneumatiky, pevně odhodlány v rámci svého výzkumu tento dopad významně snížit prostřednictvím řešení z oblasti „zelených“ technologií bez zhoršení bezpečnostních parametrů vozidla, zejména při brzdění nebo v zatáčkách.

Pokud jde o směsi, společnost Pirelli zejména věnuje značné úsilí vývoji a využití různých nových materiálů, které jsou mnohem ekologičtější. Již v tomto roce bude tato italská skupina schopna použít ve svých směsích pro výrobu pneumatik rýžové slupky. Využití tohoto přírodního produktu umožní omezit použití syntetických látek a tím snížit znečištění. Rýžové slupky představují vedlejší produkty při zpracování rýže a nejsou jinak vhodné k použití.

Technici společnosti Pirelli rovněž vyvíjejí kybernetickou pneumatiku Cyber Tyre, „inteligentní“ pneumatiku, která díky integrovanému čipu čte stav vozovky, přenáší tyto údaje v reálném čase do vozu a pomáhá tak nalézt nejlepší nastavení jízdních vlastností a informovat o stavu vozovky, který je kritický pro bezpečnost. Model Cyber Tyre rovněž přispěje kontrolou stavu pneumatiky a tlaku v pneumatice ke snížení spotřeby paliva a vlivu na životní prostředí.

Nový model Cinturato P7 se vydává tímto směrem; snoubí se v něm výkon a ekologie a současně zajišťuje energetické úspory a snížení toxických emisí, radost z jízdy a bezpečnost, a to i u vozů se středním až vysokým výkonem.

PIRELLI

Kabely a systémy, pneumatiky: prostřednictvím sítě tvoří hodnotu

 

Italská firma Pirelli Group je holdingem, který tvoří dvě složky: kabely,  systémy a sektor pneumatik. Sektoru pneumatik patří 22 továren po celém světě, kde pracuje více jak 20 000 lidí. Obchodní síť pokrývá na 120 zemí. Pirelli patří do první pětky světových výrobců pneumatik s prodejem  za 2,7 mld US$. Sortiment výrobků je jeden z nejkompletnějších v tomto odvětví. Zahrnuje pneumatiky na osobní vozy (segmenty S/T, HP, UHP SUV, LT a motosport), nákladní vozy, autobusy, zemědělské stroje, mechanizační techniku tak i na motocykly.

 

 

1872    Giovanni Battista Pirelli zakládá firmu na výrobu elastické pryže

1879    Pirelli začíná vyrábět  kabely elektrického vedení

1885    Firma vyrábí 1. gumové pásy na kola

1890    Je vyrobena 1. pneumatika

1892    PIRELLI  se řadí mezi  5 největších firem na světě

1902    Vzniká 1. zahraniční  továrna PIRELLI

1907    VZNIKÁ LOGO PIRELLI S DLOUHÝM „P“

1927    Je uvedena na trh pneumatika „Stella bianca“- nejoblíbenější pneumatika     

1929    80% aut prodaných v Itálii  jezdí na  pneumatikách  PIRELLI

1954    PIRELLI uvádí na trh 1. bezdušové pneumatiky

1964    Vzniká 1. kalendář PIRELLI

1978    PIRELLI vyhrává po páté za sebou   titul WORLD RALLY

1997        100. vítězství PIRELLI ve WORLD RALLY

1998        Po získání strategického podílu u Siemensu v 11 zemích, kabely a systémy firmy Pirelli se staly světovou jedničkou v oblasti elektrických kabelů

1999        Brazilský fotbalista Ronaldo se stal hlavní postavou reklamní kampaně pro tento rok

 

2000        Pirelli představuje své nové zpracovnání pneumatiky MIRS – Modulární Integrovaný Systém: inovační technologie, která způsobuje revoluci ve výrobě vysoce účinných pneumatik. Pirelli Kabely a Systémy vytváří strategické spojení s Cisco Systémy v oblasti komunikace

 

 

www.pirelli.cz