MichelinMichelin

Autopneu výrobce Michelin

Koncernová značka Michelin v současné době nabízí pneumatiky ve třech pomyslných cenových hladinách. Prémiovou značkou pneumatik nejvyšší kvality (ale také nejvyšší cenové relace), je Michelin . Střední cenovou úroveň vyplňuje značka Kléber francouzského původu a oblast ekonomického segmentu zastupuje polská značka Kormoran s nížší cenovou úrovní a odpovídající kvalitou.

Michelin
Sortimentu pneumatik pro osobní vozy dominuje řada Pilot. Její modely Pilot Sport, Pilot Primacy a Pilot Exalto jsou určeny pro náročné řidiče a jejich výkonné vozy.
Pilot Sport poskytuje požitek ze sportovní jízdy při zachování dostatečné míry komfortu.
Charakteristickými znaky tohoto provedení je výborná přilnavost na suchu i mokru a přesné vedení stopy i ve vyšších rychlostech.
Pilot Primacy - je typický svým asymetricky konstruovaným dezénem. Tento charakter dezénu byl zprvu vyvinut a používán u výkonných závodních automobilů. Poznatky z tohoto prostředí byly využity při konstrukci Pilot Primacy a tak může tuto progresivní technologii využít i běžný zákazník. Přednosti tohoto dezénu se projevují především na mokré vozovce, kde je podstatnou měrou zvýšena přilnavost k vozovce.
Pilot Exalto - je určen temperamentnějším řidičům, kteří dávají vyniknout výkonům svých sportovně laděných vozů. Jednosměrně orientovaný dezén umožňuje i při ostřejší jízdě na vlhké vozovce přesné ovládání vozu a stabilitu v zatáčkách. Uživatel tohoto sportovnějšího pláště musí počítat s přiměřeně nižším komfortem jízdy a hlučností.

Bugatti EB 16.4 Veyron obouvá pláště PAX System Bugatti 400

Unikátní bezpečná pneumatika systému PAX, na jehož vývoji se společností Michelin spolupracovali tři další výrobci pneumatik – Pirelli, Goodyear a Sumitomo Rubber Industries, nachází díky svým kvalitám stále širší uplatnění – na své modely a prototypy ji montují např. automobilky Renault, Audi, Alfa Romeo, Cadillac a obouvá je i Bugatti EB 16.4 Veyron, unikátní dvoumístné kupé dosahující rychlosti přes 400 km/h

Concorde opět ve vzduchu

Nejrychlejší cestovní letadlo všech dob – nadzvukový Concorde, který asi 2,4násobně překonává rychlost zvuku - opět létá. Pro obnovenou premiéru je nově vybavený speciálními pneumatikami Michelin NZG.