Kleber



Kleber

Autopneu výrobce Kleber

Koncern Michelin

Koncernová značka Michelin v současné době nabízí pneumatiky ve třech pomyslných cenových hladinách. Prémiovou značkou pneumatik nejvyšší kvality (ale také nejvyšší cenové relace), je Michelin. Střední cenovou úroveň vyplňuje značka Kléber francouzského původu a oblast ekonomického segmentu zastupuje polská značka Kormoran s nížší cenovou úrovní a odpovídající kvalitou.

Kléber

Tato značka má své příznivce zejména mezi motoristy, kteří hledají výhodný poměr mezi kvalitou a cenou. Sortiment je dán třemi základními dezény.

Viaxer – jedná se o asymetrický dezén určený především pro vozy středního a vyššího výkonu. Celková koncepce dezénu poskytuje pneumatice vysokou brzdící účinnost na suchu, dobrou směrovou stabilitu na mokru a to vše v příznivém poměru mezi kvalitou a cenou.

Dynaxer HP - je určen pro rychlé a výkonné vozy s požadavkem na zachování jízdního komfort a udržení nízké hladiny hluku.

Dynaxer DR – je určen pro rychlejší a výkonnější cestovní vozy. Jednosměrně orientovaný dezén vyhovuje všem typům povrchů vozovek, na mokru díky výraznému členění dezénových drážek spolehlivě drží stopu.