GoodyearGoodyear

Autopneu výrobce Goodyear

Nadnárodní koncern Goodyear Dunlop Tires se definitivně zformoval ve druhé polovině devadesátých let minulého století (zní to strašně, i když ve skutečnosti to bylo cca před 3 až 5 lety). Původně americký výrobce pneu s filiálkami a výrobními závody ve všech civilizovaných kontinentech světa nemohl zůstat stranou slučovacímu procesu gumárenských výrobců. Pod vlivem tohoto výrobce s tradiční okřídlenou botičkou v logu se tak objevily značky Dunlop, Fulda, Sava, Pneumant a Debica.

Goodyear má image profesionální a racionální firmy. Její pneumatiky patří nejen v rámci koncernu ke špičce. V nejnovějších výrobcích se promítají zkušenosti z více jak třicetiletého úspěšného působení v závodech F 1. Tento vliv se nejvíce projevuje u nové pneumatiky Eagle F1 GS – D3 pro vozy s vysokým výkonem a vozy tuningově upravené. Je zde zkombinována technologie závodních pneumatik s optimální bezpečností a komfortem pro běžný každodenní provoz. Základem nabídky Goodyearu je však pneumatika s označením GT 3 v rychlostní kategorii T pro 13“ až 15“ kola.. Ta přebírá všechny dobré vlastnosti od předchozího provedení GT 2. Navíc je použita u nové GT 3 ekologicky příznivá technologie BioTRED.

Oblasti vysokovýkonných pneumatik vévodí známá Eagle Ventura. Jednosměrně orientovaný dezén s výraznými V-drážkami je velmi odolný vzniku aquaplaningu. Příměs silika v běhounové směsi zvyšuje přilnavost na mokré vozovce i ve vyšších rychlostech. Vyrábí se v rychlostních kategoriích H a V pro 13 až 16“ kola. www.goodyear.com