FuldaFulda

Autopneu výrobce Fulda

Nadnárodní koncern Goodyear Dunlop Tires se definitivně zformoval ve druhé polovině devadesátých let minulého století (zní to strašně, i když ve skutečnosti to bylo cca před 3 až 5 lety). Původně americký výrobce pneu s filiálkami a výrobními závody ve všech civilizovaných kontinentech světa nemohl zůstat stranou slučovacímu procesu gumárenských výrobců. Pod vlivem tohoto výrobce s tradiční okřídlenou botičkou v logu se tak objevily značky Dunlop, Fulda, Sava, Pneumant a Debica.

Po Continentalu je Fulda druhým nejznámějším německým výrobcem osobních pneumatik. Patří do koncernu Goodyear Dunlop Tire. Vedle vedoucích značek, již obsažených v názvu koncernu, představuje středovou cenovou a kvalitativní kategorii, před dalšími koncernovými kolegy – slovinskou Savou, polskou Debicou a Pneumantem z bývalé NDR.

Na německém trhu patří produkty této značky spíše do kategorie ekonomických pneu, kdy zákazník dává přednost nízké ceně a neočekává extrémní výkony. V nabídce jsou dezény Diadem Linero, Carrat Attrio a Carat Extremo. Ve všech případech se jedná o směrově orientovaný dezén pro různá použití a v různých rozměrových řadách, tzn. od vozů nižší třídy až po vysokovýkonné vozy. www.goodyear.com