DunlopDunlop

Autopneu výrobce Dunlop

Nadnárodní koncern Goodyear Dunlop Tires se definitivně zformoval ve druhé polovině devadesátých let minulého století (zní to strašně, i když ve skutečnosti to bylo cca před 3 až 5 lety). Původně americký výrobce pneu s filiálkami a výrobními závody ve všech civilizovaných kontinentech světa nemohl zůstat stranou slučovacímu procesu gumárenských výrobců. Pod vlivem tohoto výrobce s tradiční okřídlenou botičkou v logu se tak objevily značky Dunlop, Fulda, Sava, Pneumant a Debica.

Pneumatiky této značky patří do koncernu Goodyear Dunlop Tires. Dunlop zaujímá ve filosofii koncernu pozici sportovní značky, která je určena dynamickým lidem vyžadujícím sportovní image a rychlost. Cenově se tyto pneumatiky řadí k vyššímu středu. Kategorii standardních pneumatik pro vozy nižší třídy představuje plášť SP 10 3e. Dezén charakterizují tři výrazné obvodové drážky a poměrně značné množství kanálků a lamel v blocích dezénu, které přispívají ke zlepšení přilnavosti na mokré vozovce a současně zvyšují životnost pneumatiky.

Pro vozidla s koly 14 až 16“ je určena sportovní pneumatika SP Sport 300. Výrazný směrový dezén s použitím příměsi silika v běhounové směsi poskytuje velmi dobré jízdní vlastnosti na suchém i mokrém povrchu při velmi nízké hladině hluku a dostatečném jízdním komfortu.

Nosným dezénem je model SP 9000 v rozměrech pro 15“ až 20“ kola. Díky použití nových příměsí v běhounu a struktuře dezénu snižující valivý odpor je určen pro sportovní jízdu v nejvyšších rychlostech. K odvodu statické elektřiny slouží středový elektricky vodivý pás.