ContinentalContinental

Autopneu výrobce Continental

Tento významný německý koncern skryl pod svá křídla řadu značek známých světových pneumatikářských výrobců. Kromě německé značky Continental ovládá výrobu a nabízí zejména produkty značek Semperit, Uniroyal a v neposlední řadě pneumatiky s domácí značkou Barum. Otrokovická pneumatikárna dosáhla z hlediska ročního objemu výroby v počtu kusů osobních pneumatik statutu největšího výrobního závodu v Evropě.

Německý pneumatikářský koncern Continental rozšířil svůj vliv ve střední Evropě díky vlně fůzí počátkem devadesátých let minulého století. Ke své silné pozici na německém trhu získal pod kontrolu výrobu původně rakouské firmy Semperit a českého Barumu s velmi dobrou tradicí na východních i západních trzích.

Nejvyšší cenovou, ale rozhodně i kvalitativní úroveň koncernu představují produkty nesoucí značku Continental. K osvědčeným dezénům v segmentu osobních plášťů patří ContiPremiumContact pro vozy střední třídy a ContiSportContact 2 pro sportovně laděné luxusní vozy.

Pneumatiky Continental jsou ověnčeny řadou ocenění v testech renomovaných motoristických časopisů, zejména německých. Sortiment ContiPremiumContact je skutečně mimořádně široký. Nabízí na 70 různých rozměrů a provedení pneu pro vozy se 14ti až 19ti palcovými koly v rychlostních kategoriích od T (do 190 km/h) po Y (do 300 km/h).Více info o pneu na www.conti-online.com