BridgestoneBridgestone

Autopneu výrobce Bridgestone

Jedním z největších světových výrobců pneumatik a dalších pryžových výrobků je japonská firma Bridgestone. Zakladatel firmy pan Shojiro Ishibashi vyrobil první pneumatiku v roce 1930 ve své dílně ve městě Kurume na ostrově Kyushu. O rok později se datuje oficielní založení firmy s názvem Bridgestone Tyre Co. Ltd. Za více jak sedmdesátiletou dobu trvání prošla firma bouřlivým vývojem a rozvojem. Dnes disponuje mnoha výrobními závody v různých částech světa, má vlastní kaučukové plantáže a zajišťuje vlastní výrobu syntetických materiálů pro gumárenský průmysl.

Značka je dobře známa z úspěšného působení ve světě F 1. Sortiment pneu pro osobní vozy je v současné době tvořen třemi kategoriemi pneumatik. Pro vozy střední třídy je reprezentantem dezén Turanza ER 70 s rychlostním indexem H. Je charakterizován třemi výraznými středovými pásy doplněnými množstvím 3D lamel. Běhounová směs obsahuje siliku, která optimalizuje trakční vlastnosti pláště. Na trh je dodáván v deseti rozměrech pro 14“ a 15“ kola v profilových číslech 60 a 65.

Do kategorie výkonných plášťů patří Potenza RE 720 s atraktivním směrovým dezénem. V běhounu je aplikována dvouvrstvá technologie, která umožňuje zachovat optimální jízdní vlastnosti po celou dobu životnosti pláště. Bočnice je opatřena pryžovým chráničem, který omezuje riziko poškození diskových kol od obrubníků apod. Pláště s tímto dezénem jsou vyráběny v široké škále pro 14“ až 16“ ráfky v rychlostních kategoriích H, V a W.

Do nejvyšší výkonnostní kategorie patří plášť Potenza S-03 PP . Jde doslova o plášť nabitý inovacemi, využívajícími poznatky získané ze světa Fl. Výsledkem jsou mimořádné jízdní vlastnosti a bezpečnost na mokré vozovce po celou dobu životnosti pneumatiky.

Vyráběný sortiment obsahuje okolo 45 rozměrů pro 15“ až 20“ kola v rychlostních kategoriích W a Y.

Vysoké kvalitě pneumatik Bridgestone přísluší i jedno z nejvyšších míst na cenovém žebříčku.